Kështu do të jetë moti në Kosovë në dy ditët e ardhshme

18:35 | 28 Maj 2020
Mot i vranët dhe me reshje të kohë pas kohshme do të mbaj edhe në dy ditët e ardhshme.
Sipas Institutit Meteorologjik të Kosovës të premten dhe të shtunën temperaturat në vendin tonë do të jenë 6-8 gradë celsius..
 
“Do të mbajë mot kryesisht i ngjashëm, me intervale me diell dhe vranësira të dendura të cilat herë-herë do të shoqërohen me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s”, thuhet në njoftim./arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale