Google ADS

Kërcënim me armë në stacionin policor në Obiliq, arrestohet një person

20:25 | 14 Dhjetor 2023
E.H

Një person është arrestuar sot pasi është raportuar për një rast kanosje me armë në stacionin policor të Obiliqit.

Në njoftim thuhet se pas veprimeve të ndërmarra, i dyshuari është arrestuar si dhe është sekuestruar një armë e zjarrit, shkruan Arbresh.info.

“Menjëherë pas raportimit policia ka filluar trajtimin e informacioneve si dhe ka ndërmarrë verimet e nevojshme operativo-hetimore të cilat kanë rezultuar me arrestimin e personit të dyshuar si dhe sekuestrimin e një arme zjarri”, thuhet në njoftim.

I dyshuar është intervistuar nga ana e policisë dhe me urdhër të prokurorit të shtetit i njëjti është dërguar në mbajtje, për veprat Kanosje dhe armëmbajtje pa leje./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale