Kelmendi viziton bizneset në Pejë (FOTO)

11:59 | 19 Maj 2017

Zëvendëskryeministri i Kosovës  Ramiz Kelmendi nga radhët e LDK-së  sot ka vizituat  kompaninë “Intercoop Group” e cila e ka selinë në Pejë, shkruan Arbresh.info.

Kelmendi në rrjetin social Facebook ka thënë se kji kompani ka vepruar suksesshëm në tregun kosovar duke ofruar produkte me kualitet shumë të lartë.

Më poshtë mundë ta lexoni statusin e tij të plotë:

Zëvendëskryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës z.Ramiz Kelmendi sot vizitoi Kompaninë ‘Intercoop Group’ në Pejë, e cila që nga fillimi i punës e deri me tani vepron suksesshëm në tregun Kosovar, duke ofruar dhe prodhuar produkte ushqimore të kualitetit shumë të lartë.
‘Intercoop Group’ është prodhues / përpunues edhe i këtyre produkteve:
– Inn kafe turke,
– patatinave“ Chipsich”,
– sheqerit kokërr “Interpack”,
– ujit dhe lëngjeve të gazuara “HappyDrinks” dhe
– Vodka Romana

Gjqtë vizitës, Zëvendëskryeministri në detyrë e informoi Kompaninë ‘Intercoop’ rreth ‘Pakos Fiskale 2’ e poashtu për planet e ardhshme dhe punën që ka bërë qeveria Mustafa në këtë mandat qeverisës./Arbresh.info/

sfcsc sfcs-v fffff dfddd sfsdfdddsfcs-v

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara