Junik, gjendet një mjet eksplodues

11:19 | 11 Mars 2020

Policia e Kosovës në raportin e saj 24 orësh bën të ditur se një mashkull Kosovar ka raportuar se ka vërejtur një mjet të dyshimtë.

Njësitet policore kanë konstatuar se bëhet fjalë për një mjet të dyshuar eksplodues-granatë dore, transmeton arbresh.info

Ndërsa në vendin e ngjarjes kanë dalë njësiti për deminim I FSK-së dhe KFOR-it amerikan, të cilët kanë bërë asgjësimin e këtij mjeti pa ndonjë incident./arbresh.info/.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara