Google ADS

Ismajli i Gjilanit kërkon që të mos neglizhohet koronavirusi

20:15 | 21 Gusht 2020
Arbresh.info

Nënkryetari i Gjilanit, Arbër Ismajli ka mbajtur takim ditor për vlerësimin e situatës ku ka apeluar të gjithë qytetarët që të mos e neglizhojnë virusin korona dhe t’iu përmbahen rekomandimeve të institucioneve.

Sipas Ismajlit, lajmi i mirë është që tash e një javë asnjë pacient nuk e ka humbur betejën me COVID-19.

Pasqyra e përballjes me COVID-19 në Gjilan është kjo: 733 raste pozitive në total, 511 të shëruar, 193 raste aktive – prej të cilëve 53 të hospitalizuar, 29 të vdekur dhe 35 mostra në pritje.

Shpërndaje në rrjete sociale