Ish-presidenti i Shqipërisë 28 nëntorin e pret në Prishtinë, merr pjesë në inaugurimin e shtatores së Anton Çettës

16:25 | 28 Nëntor 2022

Ish-presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta festën e 28 nëntorit e ka pritur në Prishtinë.

Meta mori pjesë në inaugurimin e shtatores së Anton Çetta.

Përmes një postimi në Facebook ai ka shpërndarë disa fotografi.

“Fotoalbum nga festimet me emocione të jashtëzakonshme në Prishtinë, këtë ditë të shënuar për mbarë kombin tonë”, shkroi Meta.

Siç shihet edhe në foto, pran ish-presidentit Meta ishin edhe kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama dhe ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale