Ish deputeti i AAK-së: Nisma argat i PDK-së

12:10 | 6 Maj 2017

Njohësi i çështjeve të sigurisë dhe ish deputeti i AAK-së Naim Maloku përmes një postimi në rrjetin social Facebook e ka quajtur Nisma për Kosovën argat të PDK-së.

“Që PDK-ja të largohet nga koalicioni u gjetën argatët e tyre ata janë Nisma për Kosovën”

Më poshtë mundë ta lexoni statusin e tij të plotë:

Dihet qe zgjedhjet e parakohshme parlamentare i konvenojnë, ne ketë situate, vetëm PDK-s.
Për shkak te pamundësisë, për shume arsye, qe PDK te tërhiqet nga koalicioni u gjenden ARGATET e PDK-s dhe e dërguan mocionin për rrëzimin e Qeverise ne Kuvend. Situate e ngjashme, dhe e provuar, edhe ne vitin 2010 kur ish Presidenti Fatmir Sejdiu, nga argatët e atëhershëm te PDK-s ,u dërgua ne Kushtetuese.
Nga dy variantet njëra  do të ndodhe ne Kuvend:

Do te ketë sukses mocioni dhe kjo do te jete fitore vetëm e PDK-s me çka krijohet mundësia e vetme qe edhe njeher t’ i fitoj zgjedhjet…..argatët si gjitheher ” pas bishtit te kalit” ose

Për shkak te presionit Amerikano-Gjerman mocioni do te dështoj dhe nga kjo do te dalin edhe me te fuqishëm Isa Mustafa dhe LDK

Argatët edhe ashtu argat mbesin!/Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara