I jepet lamtumira e fundit ikonës së muzikës shqiptare, Ismet Bogujevci

17:30 | 14 Maj 2021

Familjarë, miq e artistë i dhanë sot lamtumirën e fundit, doajenit të këngës popullore shqipe, Ismet Bogujevcit.

Ikona e muzikës popullore ndërroi jetë të enjten e 13 prillit.

Para se të përcillej për në banesën e fundit, të gjithë artdashësit, miqtë e familjarët e personalitetet politike e nderuan atë përmes homazheve në Teatrin Kombëtarë.

Bogujevci ka lenë pas vetës gruan dhe dy fëmijë./arbresh.info/

Lajmet më të lexuara