Google ADS

I gjenden 209 kilogramë duhan të grirë, arrestohet një person në rajonin e Vitisë

22:41 | 10 Korrik 2024
E.H

Oficerët doganorë me autorizim të prokurorisë, kanë kryer kontrolle në dy lokacione në Rajonin e Vitisë, ku kanë arrestuar një person.

Në njoftim thuhet se janë gjetur 209 kg duhan i grirë, 43,000 copë ambalazhe si dhe 500 gram për paketim të duhanit vlera e të cilave llogaritet të jetë rreth 8 mijë euro.

“Këto produkte ishin pa dokumentacion përcjellës dhe janë kontrabanduar përmes rrugëve dytësore në Kosovë. Shmangiet nga taksat doganore llogaritet të jenë rreth 8,000.00 Euro. Me urdhër të Prokurorit, i dyshuari për kontrabandimin e këtij malli është arrestuar dhe dërguar në mbajtje për 48 orë”, thuhet në njoftimin nga Dogana e Kosovës./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme