Humb jetën një 20 vjeçare pas një aksidenti në Greme të Ferizajt

12:33 | 24 Dhjetor 2017

Një 20 vjeçare ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti të trafikut që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në fshatin Greme të Ferizajt.

Aksidenti ka ndodhur sot rreth orës 03:43 minuta, ku siç njofton policia, sipas raporteve të para, rasti ka ndodhur kur ngasësja e veturës Opel Vectra me targa duke mos e përshtatur shpejtësinë e lëvizjes kushteve të rrugës ka humbur kontrollin dhe ka goditur një mur.

“Me këtë rast njëra nga pasagjeret (E.M. 20 vjeçare) sipas mjekëve, nga lëndimet e pësuara kishte ndërruar jetë, ndërsa ngasësja e veturës dhe dy pasagjeret tjera kanë pësuar lëndime trupore”, njofton policia e Ferizajt, përcjellë Klan Kosova.

“Të lënduarave, fillimisht u është dhënë ndihma mjekësore në Emergjencën e Ferizajt,ku ngasësja është trajtuar në këtë ent shëndetësor, ndërsa dy pasagjeret tjera janë dërguar në QKUK Prishtinë, kurse trupi i pajetë i viktimës, me urdhër të Prokurorit dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore”.
“Pas trajtimit mjekësor, ngasësja e veturës me urdhër të Prokurorit të Shtetit, dërgohet në mbajte për 48 orë”./Klan Kosova/

Shpërndaje në rrjete sociale