Qeveria vendos masat edhe për konviktet dhe mensat e studentëve

16:14 | 5 Prill 2021

Qeveria e Kosovës ka publikuar masat e reja Anti-Covid të cilat do të hyn në fuqi nga data 06 prill deri me datën 18 prill.

Ndër masat e mara sot nga Qeveria e Kosovës, është edhe për mbylljen e konvikteve dhe mensat e studentëve.

Në pikën e 18 të vendimit thuhet se:

“Konviktet dhe mezat pezullojnë aktivitetin e tyre nga data 6 prill deri me datën 18 prill 2021”./arbresh.info/

DOKUMENT| Masat e reja

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara