Google ADS

Hoti: Lufta speciale ndaj LDK-së, e kotë

16:47 | 19 Korrik 2017
Arbresh.info

Anëtari i LDK-së, Avdulla Hoti i ka quajtur luftë speciale ndaj LDK-së, raportimet në media lidhur më këtë parti dhe koalicionin LAA.

Ai me anë të një postimi në facebook ka thënë se LDK është unike me të gjitha degët e saja. Sipas Hotit edhe sa i përket koalicionit LAA janë duke u zhvilluar diskutime produktive për formimin e institucioneve të reja.

Postimi i plotë ti:

Lufta speciale ndaj LDK-se nuk po ndalet, permes lajmeve te rreme dhe konspiracionit. Por, eshte e kote. LDK eshte unike, me te gjitha strukturat e saj, nga nendeget deri ne kryesine qendrore.

Energjia e LDK-se eshte e pa shtershme, dhe tani eshte riperterire. Bashkedyzimi i dy brezave ne LDK (brezit te pavaresise dhe brezit te republikes) ka prodhuar nje energji te re ne LDK dhe po krijon momentum te jashtezakonshem per te shkuar perpara.

Ne anen tjeter, diskutimet po vazhdojne me deget tona per zgjedhjet lokale. Diskutime shume produktive po zhvillohen per themelimin e institucioneve te reja se bashku me partneret tane te koalicionit AKR dhe Alternativa, institucione qe do te ruajne orientimin proevropian te Kosoves.

Shpërndaje në rrjete sociale