Haxhiu vazhdon me akuzat ndaj Ministrisë së Shëndetësisë: Kontrata po mbahet sekret

10:33 | 21 Korrik 2021

Forumi për Transparencë Parlamentare, me mbështetjen e NDI-së, ka mbajtur takim me temën “Pandemia Covid-19: Procesi i vaksinimit në Kosovë”, që organizohet në kuadër të aktivitetit “Ditët e Kuvendit”.

Në këtë takim, Deputeti Bekim Haxhiu nga PDK ka ngritur  një numër akuzash ndaj qeverisë Kurti dhe Ministrisë së Shëndetësisë.

Ai ka thënë se kjo qeveri ka dështuar në sigurim të vaksinave dhe dështim në administrim të procesit.

“Dështim në sigurim të vaksinave dhe në administrim të procesit të vaksinim.

Po ashtu deputeti Haxhiu dha se kontrata për furnizim me vaksina po vazhdon të mbahet sekret./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara