Haradinaj: Raporti për demarkacionin i gatshëm, duhet ta procedojmë në Kuvend

10:06 | 1 Dhjetor 2017

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj në mbledhjen e sotme të qeverisë  njoftoi se raporti  nga komisioni i formuar nga qeveria për matjen e territorit të Kosovës, është i gatshëm, shkruan arbresh.info.

“Shpejtim Bulliqi ka lajmëruar dje se është i gatshëm me raport dhe me te gjeturat e tyre. Në një mbledhje te ardhshme të qeverise të vijnë dhe të na prezentojnë të gjeturat. Kemi menduar që mbledhja të mbahet të hënën. Me siguri si konkluz do te del se marrëveshjen duhet ta procedojmë në Kuvend nga qeveria dhe ashtu ajo ka pritur që 2 vjet e gjysme. Pas njohjes së materialit nuk na mbetet shumë punë pos të procedojmë në Kuvend”, tha Haradinaj/arbresh.info/

Lajmet më të lexuara