Haradinaj përkujton dy aktivistët e VV-së që u vranë në protestën e vitit 2007

09:30 | 10 Shkurt 2020

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj i ka përkujtuar dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje që u vranë në protestën e 10 marsit të vitit 2007.

Arben Xheladini dhe Mon Balaj, u vranë nga Policia rumune e UNMIK-ut në protestën ku po kundërshtohej Pakoja e Ahtisaarit.

“Përkujtojmë sot Arben Xheladinin dhe Mon Balaj, dy të rinj të Kosovës që u flijuan për atë që besuan. I lehtë ju qoftë dheu i Kosovës”.

Përkujtojmë sot Arben Xheladinin dhe Mon Balaj, dy të rinjë të Kosovës që u flijuan për atë që besuan. I lehtë ju qoftë dheu i Kosovës.RH

Publiée par Ramush Haradinaj sur Dimanche 9 février 2020

Shpërndaje në rrjete sociale