Haradinaj: I lumtur që vendi është zhbllokuar nga kriza energjetike

16:54 | 26 Dhjetor 2017

Sot gjatë ditës KEK-u ka nisur punën pas arritjes së marrëveshjes me banorët e lagjes Mirena, ndërkohë që të gjitha objektet në zonë do të rrëzohen para Vitit të Ri.

Pas arritjes së marrëveshjes përmes një statusi në profilin e tij në facebook, ka shkruar kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Ai ka shkruar se është i lumtur që vendi është zhbllokuar nga kriza energjetike.

Ky është shkrimi i tij i plotë:

“Jam i lumtur që është zhbllokuar vendi nga kriza energjetike. Sot, është përmbyllur procesi i shpronësimit në Hade dhe Shipitullë dhe fillon puna e prodhimit të shtuar në termocentralet e Kosovës. Prodhimi i brendshëm energjetik për qytetarët tonë, duke mos importuar më rrymë, është arritje e madhe. Periudhës emergjente dhe humbjeve po u vjen fundi!

RH

Lajmet më të lexuara