Haradinaj flet për mundësinë e bashkëpunimit me AKR-në

11:45 | 22 Gusht 2017

Kandidati për kryeministër nga koalicioni PAN Ramush Haradinaj gjatë konferencës ku bëri prezantimin e kandidatit për kryetar të Gjilanit ka folur edhe për formimin e Qeverisë, shkruan arbresh.info

I pyetur se a ka diçka konkrete lidhur me një koalicion të mundshëm me AKR-në, Haradinaj tha se çdo gjë do të kuptohet të enjten pasi që Kosova nuk ka kohë për të humbur.

“Është një seancë e caktuar për të enjten, ne jemi në përputhje që ta bëjmë konstituimin e Kuvendit qe të mos të humb kohë Kosova ne i kemi dhënë përparësi një qeverisje më të gjerë, besoj që nesër ne do të jemi më aktiv me punë dhe do t’i kuptoni të gjitha lidhur me këtë”,  ka thënë Haradinaj./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara