Google ADS

Hani i Elezit bëhet me qendër të re të Kulturës dhe Rinisë

23:13 | 11 Qershor 2022
E.H

Komuna Hani i Elezit është bërë me qendër të re të Kulturës dhe Rinisë dhe këtë e ka bërë të ditur Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku.

Sipas Çekut, ky investim është nga ministria që ai e drejton në bashkëpunim me komunën e Hanit të Elezit, shkruan arbresh.info.

“Jam shumë i lumtur që të rinjtë, komuniteti artistik e sportiv dhe qytetarët e kësaj komune tash do të kenë një hapësirë multifunksionale për t’i zhvilluar aktivitetet e tyre”, ka shkruar Çeku në rrjetin social Facebook./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme