Grabitje e armatosur në një pikë karburanti në Klinë

09:45 | 11 Tetor 2021

Dy persona kanë raportuar në polici se dy të dyshuar të maskuar dhe nën kërcënim të armëve kanë grabitur para në një pikë karburanti.

Rasti ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të së hënës, ka bërë të ditur policia në raportin 24 orësh.

“Klinë, 11.10.2021 – 00:51. Dy ankuesit meshkuj kosovarë kanë raportuar se dy të dyshuar meshkuj të maskuar, kanë hyr në pikën e karburantit ku viktimat ishin duke punuar dhe nën kërcënimin e armëve të shkurta kanë grabitur 450 €, një shufër dhe një telefon dhe kanë ikur. Njësitë relevante policore kanë dal në vendin e ngjarjes. Në lidhje me rastin është njoftuar prokurori i shtetit. Rasti vazhdon të hetohet”, ka bërë të ditur policia./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara