Google ADS

Gjobë ndaj shoferit për tejkalim të shpejtësisë në Ferizaj

09:58 | 10 Qershor 2023

Policia Rajonale e Komunakacionit Rrugor në Ferizaj ka shqiptuar një gjobë kundërvajtëse me dënim 500 euro, 5 pikë negative, një vit masë mbrojtëse dhe heqje e patentë shoferit ndaj ngasësit 22 vjeçar.

I cili me veturë në rrugën “Driton Islami” në Ferizaj ka bërë tejkalimin e shpejtësisë në zonën e kufizimit 50 km/h ka zhvilluar shpejtësi 122 km/h.

Policia po ashtu apelon te qytetarët që për të gjitha kundërvajtjet që mund të shkaktohen në komunikacion, të njoftojnë menjëherë policinë, stacionin më të afërt, apo përmes aplikacionit digjital ‘’Lajmëro Policinë ‘’ dhe në numrat kujdestarë : 192 ,0290/326-250 & 0290/322-406./Arbresh.info/


Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme