Gjendet pa shenja jete një person në Mitrovicën e Jugut

09:05 | 4 Shkurt 2023

Një person ka vdekur në rrugë, në Mitrovicën e Jugut.

Policia fillimisht u thirr për një person të alivanosur në rrugën “Selim Kalludra”, ndërsa me të mbërritur ekipi mjekësor, u konstatua vdekja e viktimës.

Trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion, ndërkohë që rasti është u hetuar.

“Rr. Selim Kalludra, Mitrovicë 03.02.2023-10:10. Njësitet policore pas pranimit të informatës për një person të alivanosur kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe në rrugë kanë gjetur pa shenja jete viktimën mashkull kosovar. Në vendin e ngjarjes ka dalë edhe ekipi mjekësor i cili ka konstatuar vdekjen e viktimës. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion. Rasti duke u hetuar”, thuhet në raport. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale