Fshati Pjetërshan i Gjakovës edhe këtë vit vjen me pamje përrallore në prag të festave të fundvitit

23:38 | 1 Dhjetor 2021

Si çdo vit tjetër, tanimë është bërë traditë që fshati Pjetërshan në komunën e Gjakovës të marrë pamje tejet festive qysh me fillim të muajit dhjetor.

Fshat ky i cili cilësohet si i dekoruar më së miri në gjithë Kosovën, sa i përket festave të fundvitit, Krishtlindjeve dhe Vitit të Ri.

Dekorimet kaq të veçanta, përkatësisht ato në oborrin e Kishës së fshatit, i bëjnë të rinjtë e këtij vendi, të cilët e kanë treguar se kujdesen për çdo gjë deri në detaje. /arbresh.info/

Foto: Besim Ndau

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara