Fluks më i ulët i votuesve në shkollën “Faik Konica” krahasuar me zgjedhjet e kaluara

10:07 | 19 Nëntor 2017

Në njërën nga qendrat më të mëdha të votimit në Prishtinë pra në qendrën me numër 1903 në “Faik Konicë” procesi i votimit është duke shkuar mirë, shkruan arbresh.info.

Menaxherja e kësaj qendre,  Xhylije Bala në  një prononcim për arbresh.info ka thënë se në këtë qendër vërehet një fluks më u ulët i votuesve krahasuar me zgjedhjet e 22 tetorit.

“Vendvotimet janë hapur në orën 07:00.

Ekipet e angazhuara nga KQZ dhe ekipet e shkollës kanë qenë të gatshëm dhe kanë arritur me kohë në vendvotimet. Deri me tani nuk ka pasur asnjë parregullsi.

Deri tash ka qenë një fluks mirë i qytetarëve por më i ulët nga zgjedhjet e kaluara”.

Në shkollën “Faik Konica” kanë drejtë vote 8 mijë e 13 votues./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara