Google ADS

Fillon digjitalizimi i shkollave në Prishtinë

13:04 | 21 Qershor 2024
K.B

Janë shpërndarë 175 tabela të mençura për fëmijët në shkollat e kryeqytetit.

Kështu ka bërë të ditur kryetari i Prishtinës, Përparim Rama përmes një postimi në Facebook.

Sipas tij këto tabela do të lehtësojnë dhe modernizojnë mësimdhënien për fëmijët tanë dhe arsimtarët.

“Premtimi jonë për digjitalizim të shkollave tani është realitet. Bashkë me Nënkryetaren dhe Drejtoren për Arsim, Dr.Jehona Lushaku Sadriu, shpërndamë 175 tabela të mençura në shkollat tona. Këto tabela do ta lehtësojnë dhe modernizojnë mësimdhënien për fëmijët tanë dhe arsimtarët që të jenë në hap me kohën”, ka shkruar Rama në Facebook.

Rama tha se do të vazhdojnë punën pandërprerë për ngritje të cilësisë e kushtet më të mira në shkolla të Kryeqytetit./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale