Fatmir Limaj fton shqiptarët në Mal të Zi që të mbështesin partitë shqiptare në zgjedhje

11:27 | 28 Gusht 2020

Kryetari i partisë Nisma Socialdemokrate Fatmir Limaj, ka ftuar shqiptarët në Mal të Zi që të mbështesin partitë shqiptare në zgjedhjet parlamentare të 30 gushtit, shkruan arbresh.info

“Iu uroj suksese partive shqiptare në zgjedhjet parlamentare të 30 gushtit në Mal të Zi. Ftoj të gjithë̈ bashkëkombësit tanë̈ në Mal të Zi, që këtë̈ të dielë, të mbështesin masivisht me votë partitë shqiptare në këtë̈ shtet dhe në këtë̈ formë t’i kontribuojnë̈ jo vetëm faktorizimit të shqiptarëve në këtë̈ vend, por edhe të ruajtjes së orientimit euroatlantik të këtij vendi”, ka thënë Limaj./arbresh.info/

 

 

 

 

Të ngjashme