Familja Fazliu kërkon ndihmë për djalin e tyre

21:32 | 13 Mars 2017

Një i ri nga Podujeva, për shkak të problemeve me shëndetin mendor dhe sjelljeve jo të mira, është larguar nga shkolla.
Edhe pse është 19 vjeç, ai nuk di ende as shkrim e as lexim, njofton Klan Kosova.

Familja e tij, që jeton në kushte jo fort të mira ekonomike, kërkoi ndihmë nga institucionet por atë nuk e gjeti.

Shpërndaje në rrjete sociale