Ekskluzive/ Eksperti i sigurisë drejt aderimit në AAK

13:46 | 13 Dhjetor 2022

Njohësi i çështjeve të sigurisë, Drizan Shala pritet t’i bashkohet partisë së Ramush Haradinajt.

Burime të arbresh.info bëjnë të ditur se Shala shumë shpejt do të aderojë në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës (AAK).

Për aderimin e tij në AAK Shalës i është premtuar posti i ministrit të Mbrojtjes.

Krejt kjo nëse vendi shkon në zgjedhje dhe AAK mund të vije në pushtet./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale