Google ADS

Edhe sot, Kosova e mbuluar me borë

08:26 | 6 Mars 2015
Arbresh.info

Kosova edhe gjatë ditës së sotme do të vazhdojë të jetë e mbuluar me borë, pasi që reshje të borës pritet të ketë gjatë ditës.
Këto reshje, sipas IHT-së prite të përcillen edhe me erë të fortë dhe të ftohtë.

Rrugët janë të pastruara pjesërisht dhe ka vështirësi në qarkullim.
Megjithatë sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, reshjet e shiut dhe borës do të vazhdojnë deri ditën e shtune, kurse temperaturat minimale do të ulen deri në -3C celsius, derisa maksimalet do të arrijnë deri 4C celsius.

11025055_877839792283589_333104377_o

11034845_877839805616921_1044270049_o

11026382_1056825811010982_524011094_n

 

Shpërndaje në rrjete sociale