Dy persona plagosen me armë zjarri në Rahovec

20:24 | 19 Shtator 2023

Dy persona janë plagosur me armë zjarri sot në rrugën “Fahri Fazliu” në Rahovec.

Lajmin për Arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj.

Elezaj bëri të ditur se dy persona janë arrestuar nën dyshimin se janë përfshirë në rast, shkruan Arbresh.info.

Lidhur me ngjarjen, Policia ka realizuar bastisje ku janë konfiskuar gjashtë armë të ndryshme dhe municion.

Ndërsa, viktimat janë dërguar në Spitalin Rajonalt ë Gjakovës.

“Rreth orës 16:40, është raportuar se dy persona në rrugën “Fahri Fazliu” në Rahovec ishin qëlluar me armë. Policia menjëherë ju ka përgjigjur rastit dhe nga informacionet e para të marra është konfirmuar se dy persona, meshkuj të moshës madhore janë dërguar në spitalin rajonal në Gjakovë të plagosur nga amë zjarri.
Në ndërkohë në Stacionin Policor në Rahovec janë dorëzuar dy persona meshkuj të moshës madhore e që dyshohet se janë të përfshirë në rast. Lidhur me rastin është organizuar operacion bastisje ku janë konfiskuar gjashtë armë të ndryshme dhe municion. Aktualisht hetuesit policor, në koordinim me prokurorin e shtetit janë duke punuar për të ndriçuar dhe sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me këtë rast”, tha Elezaj./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme