“Dita e Forcës dhe Sigurisë”, kremtimi në Ambasadën e Kosovës në Gjermani!

12:24 | 1 Dhjetor 2021

Në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Gjermani është shënuar Dita e Forcës së Sigurisë së Kosovës!

May be an image of 5 people, people standing and indoor

Në këtë ngjarje ishin të pranishëm të ftuarit nga Ministria e Mbrojtjes së Republikës Federale të Gjermanisë, nga Bundeswehr, atashe të shteteve aleate dhe partnere të Kosovës të akredituar në Gjermani, si dhe miq të ndryshëm të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

May be an image of 7 people and people standing

Me këtë rast mysafirët i ka përshëndetur zëvendës ambasadorja Valëza Oruqi dhe Atasheu Ushtarak – Nënkolonel Besim Gashi.

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara