Deputetët e Listës Serbe nuk mbajnë një minutë heshtje për vdekjen e senatorit amerikan Bob Dole

12:02 | 6 Dhjetor 2021

Në nderim të vdekjes së ish-senatorit amerikan, Bob Dole, Kuvendi i Kosovës nis seancën me një minutë heshtje, raporton arbresh.info.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca tha se ish-senatori amerikan, Bob Dole, ka luajtur rol të pazëvendësueshëm për zhvillimet politike që çuan në çlirimin dhe pavarësimin e Kosovës.

Nga ana tjetër, ishin deputetët e Listës Serbe që nuk janë ngritur në këmbë për të mbajnë një minutë heshtje për vdekjen e senatorit amerikan Bob Dole. /arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara