Deputetët e Kosovës dhe Shqipërisë marrin pjesë në hapjen solemne të manifestimit të 28 nëntorit

23:21 | 26 Nëntor 2022

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka publikuar disa fotografi në llogarinë e tij në Facebook nga një koncert solemn të hapjes së manifestimit të 28 nëntorit.

Bashkë me Bajqinovcin ishte edhe kryparlamentari, Glauk Konjufca dhe deputet të tjerë nga Kuvendi i Kosovës dhe ai i Shqipërisë.

“Së bashku me Kryeparlamentarin Konjufca dhe me kolegë deputetë nga Kuvendi i Republikës së Kosovës dhe nga Kuvendi i Republikës së Shqipërisë, morëm pjesë në organizimin e një koncerti solemn të hapjes së manifestimit të 28 nëntorit.

Ceremoni e mrekullueshme për ta nisur bashkëpunimin unik të dy Kuvendeve të shteteve tona që për herë të parë, nesër do të kemi seancë të përbashkët”, shkroi Bajqinvci./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale