Daka i drejtohet Kushtetueses përmes Avokatit të Popullit për shkarkimin nga Osmani

13:37 | 27 Tetor 2021

Ish-kryetarja e KQZ-së, Valdete Daka, ka dorëzuar ankesën e saj te Avokati i Popullit, që nëpërmjet tij t’i drejtohet Gjykatës Kushtuese për të kundërshtuar vendimin e presidentes Osmani për shkarkim.

Daka ka thënë se shkarkimi i saj ka qenë politikë dhe i paarsyeshëm.

Ndërsa Osmani është shprehur e bindur se shkarkimi i Dakës ka qenë i drejtë, duke thënë se ajo nuk ka qenë e anshme dhe ka dëmtuar integritetin e KQZ-së në procesin e përgatitjeve për zgjedhjet parlamentare të 14 shkurtit./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara