Çitaku kritikon Qeverinë: Sillen si administratorë të dobët të taksave tona

11:09 | 23 Maj 2023

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka akuzuar Qeverinë Kurti për performancë të dobët.

Çitaku përmes një shkrimi në “Facebook” tha se, Qeveria e Kosovës ka mungesë ambicjeje dhe guximi për të marrë vendime.

“Pa asnjë ide konkrete se si të ndihmohet qytetari i Kosovës, si të ndihmohet sektori privat, si të luftohen barrierat në mënyrë që secili të ketë më shumë mundësi për ta realizuar potencialin e vet”, shkroi Çitaku.

Postimi i plotë i Çitakut pa ndërhyrje:

Kjo klasë qeverisëse më së shumti definohet nga mungesa e ambicies dhe guximit për të marrë vendime.

Sillen si administratorë të dobët të taksave tona.

Pa asnjë ide konkrete se si të ndihmohet qytetari i Kosovës, si të ndihmohet sektori privat, si të luftohen barrierat në mënyrë që secili të ketë më shumë mundësi për ta realizuar potencialin e vet.

Pa investime kapitale.

Pa vizion. /Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Të ngjashme