“Boll MA”, protesta kundër dhunës dhe vrasjes ndaj vajzave dhe grave

12:16 | 5 Dhjetor 2021

Në Prishtinë të shtunën është mbajtur në Prishtinë një protestë përmes një përformance në heshtje kundër dhunës ndaj vajzave dhe grave në Kosovë.

Organizatori i kësaj proteste Qendra për Art dhe Komunitet, ka thënë protesta e sotme është thirrje për institucionet për ndaljen e dhunës ndaj grave.

Protestuesit nga sheshi “Zahir Pajaziti” kanë marshuar drejt objektit të Qeverisë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara