Google ADS

Besimtarët myslimanë festojnë Kurban Bajramin

06:16 | 16 Qershor 2024
K.B

Besimtarët mysliman sot në mbarë botën festojnë Kurban Bajramin, një prej festave më të mëdha islame.

Sipas fesë islame, rituali apo festa e Kurban Bajramit fillon me faljen e tij herët në xhami, vazhdon dhe prerjen e kurbanit për ata që kanë mundësi dhe shpërndarjen e mishit për njerëzit në nevojë./Arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale