Bajqinovci: Marrëveshja e zhbën “Zajednicën” e vitit 2013 dhe 2015

16:52 | 19 Mars 2023

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci, ka reaguar pasi është arritur një dakordim në Ohër mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Përmes një shkriminë Facebook, ai e ka mbrojtur marrëveshjen derisa ka thënë se e njëjta e zhbën “Zajednicën” e vitit 2013 dhe 2015.

“Marrëveshja më në fund e shkrinë fusnotën. E zhbën Zajednicën e 2013 dhe 2015 në vetëmenaxhim kushtetues”.

Bajqinovci ka numëruar edhe disa aspekte tjera pozitive që sjell marrëveshja, derisa nuk i ka kursyer kritikat ndaj opozitës.

“E ngritë në çështje urgjente temën e të zhdukurve. I hap rrugë Kosovës për njohjet e reja dhe anëtarësim në organizata ndërkombëtare. Siguron njohjen e pasaportave dhe simboleve. Dhe nuk ia plotëson dëshirën opozitës dhe opozitarëve”, ka shkruar deputeti i LVV-së./arbresh.info/

 

Shpërndaje në rrjete sociale