Vjosa Osmani i kërkon mbështetje Bankës Botërore për fushën e shëndetësisë

13:09 | 26 Shkurt 2020

Osmani: Do t`i trajtojmë me prioritet projektet dhe marrëveshjet me Bankën Botërore

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani ka pritur në një takim delegacionin e Bankës Botërore, të udhëhequr nga drejtoresha rajonale për Ballkanin Perëndimor, Linda Van Gelder, përcjellë arbresh.info.

Ajo ka premtuar vazhdimin e mbështetjes së Kosovës nga ana e Bankës Botërore në disa sfera, ndër të cilat edhe arsimin, shëndetësinë dhe  mjedisin.

Ndërkaq kreyeparlamantarja Osmani ka konfirmuar vazhdimin e bashkëpunimit më Bankën Botërore, duke i trajtuar me prioritet të gjitha projektet dhe marrëveshjet e kësaj organizate me institucionet e Kosovës.​/arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara