Google ADS

Arrestohet një person në Prishtinë për kanosje, policia i gjen armë dhe narkotikë

21:37 | 21 Maj 2024
E.G

Policia e Kosovës ka arrestuar një 43 vjeçar në Prishtinë pasi që i njëjti dyshohet për veprën penale kanosje.

Sipas njoftimit, policia ka kryer një kontrollë në shtëpinë e personit të dyshuar ku janë gjetur e sekuestruar :

– një armë zjarri dhe

– një sasi e substancave narkotike.

Personi i dyshuar P.M pas intervistimit nga ana e policisë me vendim të prokurorit të shtetit,  është dërguar në mbajtje./Arbresh.info/