Google ADS

Arrestohet një person në Leposaviq, hyri ilegalisht nga Serbia në Kosovë

09:01 | 16 Qershor 2024
E.H

Një person është arrestuar në Leposaviq pasi ka kaluar ilegalisht kufirin nga Serbia në Kosovë, raporton Policia e Kosovës.

Sipas Policisë, i dyshuari është shtetas kosovar.

“Është shoqëruar në stacionin policore i dyshuari mashkull kosovar, pasi që i njëjti kishte kaluar kufirin ilegalisht nga Serbia për në Republikën e Kosovës. Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raporton 24 orësh të Policisë së Kosovës./Arbresh.info

Shpërndaje në rrjete sociale