Google ADS

Arrestohet deputeti i Kosovës Rasim Demiri

20:55 | 30 Mars 2020

Policia e Kosovës sot ka arrestuar deputetin e Republikës së Kosovës, Rasim Demiri.

Demiri,  është arrestuar në fshatin Poushkë të Prizrenit, i cili kishte dalë për gjueti me një person, raporton arbresh.info.

Lajmin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Prizrenit Shaban Osmanollaj.

Ai, deklaroi se Demiri ka pasë me vete një pushkë M48 gjysmëautomatike që e mbante pa leje.

Sot pas dite, rreth orrës 15 deri në 20.00, policia ka hasur në dy persona në fshatin Poushkë, të cilët afër kanë pasë armë pa leje të tipit M48 gjysmë automatik. Të njëjtit kanë sjellur në stacion dhe pas intervistës, janë liruar me vendim të prokurorit.”, tha Osmanollaj për arbresh.info.

Rasim Demiri është kryetar i koalicionit VAKAT./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale