Arrestohen dy persona për prostitucion

09:16 | 14 Maj 2022

Arrestohen dy persona në Pejë, një femër shtetase e Shqipërisë dhe një mashkull kosovar pasi që të njëjtit nën këmbim të parave kanë kryer marrëdhënie seksuale, raportn Policia e Kosovës.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në gjykatë ndërsa e dyshuara pasi që ka masë ndalese për hyrje në Republikën e Kosovës është depërtuar në Republikën e Shqipërisë, shkruan arbresh.info.

“Rr. At Shtjefën Gjeqovi, Pejë 12.05.2022 – 18:00. Janë arrestuar dy të dyshuar, një  femër shtetase e Shqipërisë dhe mashkull  kosovar pasi që të njëjtit  nën këmbim të parave kanë kryer marrëdhënie seksuale. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në gjykatë ndërsa e dyshuara pasi që ka masë ndalese për hyrje në Republikën e Kosovës është depërtuar në Republikën e Shqipërisë”./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara