Arben Gashi për vërshimet: Komunat kanë nevojë për fonde nga Qeveria

14:50 | 20 Janar 2023

Shefi i grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arben Gashi, ka reaguar në lidhje me rreziqet që reshjet e shumta të shiut kanë shkaktuar.

Përmes një shkrimi në “Facebook”, Gashi ka thënë se Kosova po përballet rreziqe të mëdha nga reshjet e shiut dhe erozioni i tokës, si pasojë e kësaj Komunat e Kosovës kanë nevojë për fonde nga qeveria.

‘’ Kosova po përballet me rreziqe të mëdha nga reshjet e shiut dhe erozioni i tokës. Komunat kanë nevojë për fonde nga qeveria për të rehabilituar rrugët dhe zonat e prekura nga erozioni, dhe për të ndërtuar sisteme të vërshimeve më efikase për të mbrojtur qytetarët dhe pronat e tyre në të ardhmen’’, ka shkruar Gashi. /arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale