Arban Abrashi: E faktuar, LDK sot ka ngritje 4%

17:53 | 14 Janar 2021

Zyrtari i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe ministri në detyrë i LDK’së, Arban Abrashi, ka thënë se e kanë të faktuar që nga sot Lidhja Demokratike e Kosovës është ngritur për 4%.

“E faktuar. Sot LDK ka ngritje 4%. Vazhdojmë LDK”, ka shkruar Abrashi duke mos dhen detaje se nga janë këto rezultatet që i sheh si rritje për LDK-në.

Një shkrim i tillë i Abrashit vjen në ditën kur Vjosa Osmani ka zyrtarizuar marrëveshjen politike me Albin Kurtin, e që si rezultat do jetë kandidimi i saj për presidente./ Arbresh.info/

 

 

Lajmet më të lexuara