Ambasada e SHBA-së në Kosovë uron për marrëdhëniet diplomatike me Izraelin

18:21 | 1 Shkurt 2021

 

Kosova dhe Izraeli sot kanë lidhur marrëdhënie diplomatike, ku për këtë gjë pati reagime të shumta.

Ndër ta është edhe Ambasada e SHBA-së në Kosovë, ku përmes një postimi thanë se kur partnerët tanë (Kosova dhe Izraeli) janë të bashkuar, Shtetet e Bashkuara janë më të forta.

Urime Izraelit dhe Kosovës për krijimin e marrëdhënieve diplomatike – një ditë historike. Kur partnerët tanë janë të bashkuar, Shtetet e Bashkuara janë më të forta. Lidhjet më të thella ndërkombëtare ndihmojnë më tej paqen dhe stabilitetin në Ballkan dhe Lindjen e Mesme”, ka shkruar në Twitter Ned Price./Indeksonline/

 

When our partners are united, the United States is stronger. Congratulations #Kosovo & #Israel. 🤝🇽🇰🇮🇱🤝

Posted by U.S. Embassy Pristina, Kosovo on E hënë, 1 Shkurt 2021

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara