Ambasada amerikane uron Pavarësinë në mënyrë të veçantë (Video)

10:54 | 17 Shkurt 2017

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë ka uruar qytetarët e Kosovës për 9-vjetorin e pavarësisë përmes një videoje tejet interesante.

Në këtë video shfaqet edhe ambasadori Greg Delawie.

Ambasadori Delawie dhe disa nga punjonësit janë sfiduar me disa pyetje për të parë se sa e njohin Kosovën.

Për më shumë shikoni videon më poshtë

Happy Independence Day Kosovo!!!

Clearly, as much as we like living in #Kosovo, we always have more to learn! J Happy Independence Day Kosovo! Gëzuar ditën e pavarësisë! Srećan Dan nezavisnosti!

Posted by U.S. Embassy Pristina, Kosovo on Donnerstag, 16. Februar 2017

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara