Alpinistja Uta Ibrahimi arrin në Kosovë

20:06 | 27 Maj 2017

Alpinistja Uta Ibrahimi sapo ka arritur në aeroportin Adem Jashari.

Ibrahimi, e cila u bë alpinistja e parë shqiptare që ka ngjitur majën e Everestit që është 8,848 metra ka arritur në ora 20:00 në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”.

Ajo është pritur nga familjarë dhe qytetarë të shumtë në aeroport./Arbresh.info

18788977_10210870380493039_39052131_o 18745208_10210870380733045_1194236837_o 18745186_10210870396173431_1368415957_o 18765466_10210870398453488_371890302_o

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara