Alarm për bombë në Aeroportin “Adem Jashari”

21:19 | 26 Mars 2023

Në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” është duke u dyshuar për një bombë.

Rastin për arbresh.info e ka konfirmuar zëdhënësja e Policië së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Rreth orës 21:00 kemi pranuar informatën për dyshimet që ndërlidhen me një shpërthim të mundshëm në Airoportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”. Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur ndërmarrjen e veprimeve operative të nevojshme për të menaxhuar me situaten”, tha Ahmeti.

Shpërndaje në rrjete sociale