Aksioni deri në arrestimin e të dyshuarve për terrorizëm kushtoi rreth 2.5 milionë euro

09:14 | 11 Tetor 2021

Mësohet se Agjencia e Kosovës për Inteligjencë, Policia e Kosovës në bashkëpunim me partnerë ndërkombëtarë kanë filluar hulumtimet para një viti për këtë grup.

Konkretisht nga muaji shtator i vitit të kaluar.

“Këto hulumtime kanë kushtuar për rreth 2.5 milionë euro”, thotë për arbresh.info eksperti i sigurisë Bedri Elezi.

Mbrëmë se gjatë një aksioni të Policisë së Kosovës janë arrestuar pesë persona nën dyshimin se kanë përgatitur vepra terroriste.

Adrian Gjuraj – Pejë

Mentor Bellaqa – Prizren

Ergim Syla Gja – Gjakovë

Nehrudin Skenderi – Prizren

Prokuroria Speciale e Kosovës ka bërë të ditur se gjatë bastisjes janë gjetur materie eksplozive, armë të zjarrta dron, si dhe armë anti-tankë./arbresh.info/

Shpërndaje në rrjete sociale

Lajmet më të lexuara