Google ADS

Aksident trafiku në Stanovc të Vushtrrisë, lëndohet një person

10:44 | 21 Maj 2024
E.K

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur këtë të martë në fshatin Stanovc të Komunës së Vushtrrisë.

Lajmin për Arbresh.info ka konfirmuar zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

Zahiti ka thënë se nga ky aksident një person ka pësuar lëndime trupore.

“Aksident trafiku me lëndime, i ndodhur sot rreth orës 08:40 në rrugën nacionale Mitrovicë- Prishtinë, përkatësisht në segmentin rrugorë në fsh Stanovc, në aksidnet janë përfshirë një kamion dhe nje veturë, përveq dëmeve materiale lëndime ka pësuar shoferi i veturës”, ka njoftuar Zahiti./Arbresh.info